Spojené arabské emiráty

Zajímavosti o SAE

Spojené arabské emiráty rozhodně nejsou pouze zemí, která by byla dokonalá co do nabídky nádherných dovolených. Pro mnohé cestovatele to jsou ale i Spojené arabské emiráty zajímavosti, které mimo pobytu o moře také vyhledávají. A v tomto případem rozhodně mají z čeho vybírat, a to jak z hlediska historických, tak i nových a moderních zajímavostí.

Dubaj – Burdž al Arab

Nejlépe je na tom samozřejmě Dubaj, kde jsou postaveny ty nejznámější světové projekty – především Burdž al-Arab. Samozřejmě nasát zde lze ale i původní atmosféru, a to hlavně ve čtvrti Bastákíja, popřípadě také Dejra. Obě si zachovaly svůj původní ráz. A to včetně hliněných domů, které měly typické větrné věže.

Historická místa: Jumeirah, Heritage, Diving Village

Samozřejmě nejsou to jenom jediná zajímavá historická místa, která tato země nabídne. I další Spojené arabské emiráty zajímavosti se na jejím území nacházejí. Rozhodně zaujmou třena i četná archeologická naleziště. V tomto ohledu to jsou lokality jako Jumeirah, nebo Heritage a Diving Village.

Všude tam o zajímavé nálezy rozhodně není nouze – Informace o emirátech. Řadu věcí můžete vidět ale i v celé řadě muzeí. Opět platí, že ty nejvyhledávanější Spojené arabské emiráty zajímavosti najdete v muzeích přímo v Abú Dhabí.

Zajímavostí Spojených arabských emirátů jsou určitě výškové budovy

Zajímavostí Spojených arabských emirátů jsou určitě výškové budovy

Oblast Sharjah

Mimo tuto lokalitu lze ale vyrazit třeba do oblasti Sharjah, kde je dominantou místní náměstí Rolla Square. Potěší ale i množství zajímavých kupeckých domů, dva vysoké minarety, nebo Archeologické muzeum.

Adžman dovolená

Stejně tak ale můžete navštívit pevnost z roku 1775, která se nachází v sousední části, a to Adžman. V daných oblastech poté není nouze o Spojené arabské emiráty zajímavosti z hlediska své rozlohy, a tak lze obdivovat i řadu paláců, nebo různých osad, ale také poměrně velkých mešit.

Sníh a sjezdovka Ski Dubaj

Milovníci moderních zajímavostí se však nejčastěji sjíždějí zájezdy do zmíněného Dubaje, kde mezi největší Spojené arabské emiráty zajímavosti patří třeba uměle vybudované ostrovy sloužící turistům k relaxaci, nebo moderní hotely, zábavní komplexy, ale také sjezdovka s názvem Ski Dubaj.


Zajímavosti o SAE
4.8, 4
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty