Spojené arabské emiráty

Umm Al Quwain

Emiráty s nejmenším počtem obyvatel nese název Umm Al Quwain a z hlediska velikosti patří mezi druhý nejmenší. Pro představu jeho rozloha je méně než 800 km² (podrobnosti na mapě Arabských emirátů). Již pátým rokem je vládnoucí šejk Saud Bin Rashid Al Mualla. Název emirátu v překladu znamená „Matka dvou sil“ a nese souvislost s historickou schopností jejich obyvatel, byly totiž skvělí námořníci.

Dovolená? Promenáda Corniche!

Hlavním lákadlem s největším turistickým ohlasem je pobřežní promenáda Corniche. V Umm Al Quwain naleznete také tradiční arabské muzeum, ovocný trh a menší turistické centrum. Hlavní příjmy plynou z rybolovu, zbylé arabské emiráty zásobuje mořskými plody. Patří mezi nejméně hospodářsky vyspělé emiráty z celých Spojených arabských emirátů.

Emirát bez ropy = Umm Al Quwain

Promenáda Corniche připomíná Miami

Promenáda Corniche připomíná Miami

Na rozdíl od Dubaje či Adžmanu nemá žádné ropné zásoby. Právě to může být hlavním důvodem, proč tento emirát navštívit. Díky tradičnímu rybolovu a způsobu života nabízí Umm Al Quwain pohled na pravý arabský život a plyne z toho kouzlo tohoto emirátu.

V mnoha ulicích starého města Umm Al Quwain jakoby se zastavil čas a plyne zde pomalým tempem. Ve staré části města jsou také patrné originální architektonické prvky. Od Dubaje je Umm Al Quwain vzdálen přibližně 70 km.

Aktuální počasí Umm Al Quwain

[forecast location=“United Arab Emirates“ caption=“Online počasí na týden“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“date(‚m/d/Y‘)“ highlow=’%%high%%°/%%low%%°‘ numdays=“7″ iconset=“Incredible“ class=“css_table_class“ cache=“true“ width=“100%“]

Mapa


Umm Al Quwain
4.7, 3
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty