Spojené arabské emiráty

Umm Al Quwain

Emiráty s nejmenším počtem obyvatel nese název Umm Al Quwain a z hlediska velikosti patří mezi druhý nejmenší. Pro představu jeho rozloha je méně než 800 km² (podrobnosti na mapě Spojených arabských emirátů). Již pátým rokem je vládnoucí šejk Saud Bin Rashid Al Mualla. Název emirátu v překladu znamená „Matka dvou sil“ a nese souvislost s historickou schopností jejich obyvatel, byly totiž skvělí námořníci.

Dovolená? Promenáda Corniche!

Hlavním lákadlem s největším turistickým ohlasem je pobřežní promenáda Corniche. V Umm Al Quwain naleznete také tradiční arabské muzeum, ovocný trh a menší turistické centrum. Hlavní příjmy plynou z rybolovu, zbylé arabské emiráty zásobuje mořskými plody. Patří mezi nejméně hospodářsky vyspělé emiráty z celých Spojených arabských emirátů.

Emirát bez ropy = Umm Al Quwain

Na rozdíl od Dubaje či Ajmanu nemá žádné ropné zásoby. Právě to může být hlavním důvodem, proč tento emirát navštívit. Díky tradičnímu rybolovu a způsobu života nabízí Umm Al Quwain pohled na pravý arabský život a plyne z toho kouzlo tohoto emirátu.

V mnoha ulicích starého města Umm Al Quwain jakoby se zastavil čas a plyne zde pomalým tempem. Ve staré části města jsou také patrné originální architektonické prvky. Od Dubaje je Umm Al Quwain vzdálen přibližně 70 km.

Mapa


Umm Al Quwain
4.7, 3
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty