Spojené arabské emiráty

Tranzitní vízum

Letíte na dálný východ či do jiné exotické destinace s přestupem ve Spojených arabských emirátech a řešíte, jestli budete potřebovat platné vízum? Pak čtěte dál, následující článek bude pojednávat o tranzitním vízu v SAE.

Tranzitní vs pobytové vízum

Pobytové vízum

Nejprve si vysvětlíme, jaký je rozdíl mezi tranzitním vízem a tzv. pobytovém vízem. Pobytové vízum (v tomto případě turistické) využijete v případě, že jste do Emirátů přicestovali za účelem rekreace, turistiky, návštěvy, zkrátka jakékoliv nevýdělečné činnosti a nebudete se zde zdržovat dobu delší, než 30 dnů.

Cestovatele jistě potěší fakt, že Česká republika byla od 22. března zařazena mezi země s bezplatným udělením víz.

Turistické (tranzitní) vízum

Pokud jste však do SAE přicestovali a čekáte zde pouze na váš navazující let, nebudete toto vízum potřebovat, a to v případě, že váš následující spoj bude operován nejpozději do 24 hodin, od vašeho původního příletu. Samozřejmostí je, že po vás bude vyžadována platná letenka s navazujícím spojem a neopustíte tranzitní prostor letiště.

V případě, že však máte v plánu letiště opustit anebo je váš let operován až za více, než 24 hodin, budete muset zažádat o klasické turistické vízum (klasická dovolená v SAE), které vám bude bez problémů uděleno.

Existuje ještě jedna možnost a to pokud máte do navazujícího letu jen pár hodin času, ale chcete třeba jen velmi rychle dojet do centra a zpět (s Emirates máte při letech do Asie obvykle 6 hodin volného času): v tom případě Vám bude uděleno turistické vízum!Tranzitní vízum
5, 1
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty