Spojené arabské emiráty

Teplota moře

Jaká je teplota moře ve Spojených arabských emirátech v průběhu roku? Kdy je voda studená a kdy naopak tak teplá, že se v ní prakticky neochladíte? Informace o teplotách vody najdete aktuálně & dlouhodobě po měsících v tomto článku.

Počasí v únoruPrůměrné teploty mořeTeplota moře v létě • Aktuální teplota vody

Teplota moře je vhodná ke koupání v průběhu celého roku. Největší nevýhodu spatřuji v letních měsících (typicky srpen), kdy jsou průměrné teploty tak vysoké, že se ve vodě vůbec neochladíte! Dokonce ani v noci teploty prakticky neklesají a přes noc se tedy voda příliš neochladíTeplota moře Spojené arabské emiráty

Subtropické saharské klimatické podnebí je velmi suché a písečné duny všude kolem Dubaje jsou jasným důkazem toho, že se nacházíme na Arabském poloostrově.

Počasí v únoru

Zatímco v mnoha jiných letoviscích padá pod 15, ale i pod 10 stupňů, zde se drží na velmi příjemné teplotě, a to 23 °C. Koncem února se už ale začíná velmi mírně oteplovat, a to na průměrnou hodnotu 24 °C, kterou si v průměru drží ještě další dva měsíce, a to březen a duben. Následně už ale přijde oteplení mnohem výraznější. Obecně platí že teploty moře kopírují teplotu vzduchu.

Teplota vody v květnu

Jelikož právě v období dubna a května začíná turistická sezona, je jasné, že v tuto dobu zažívá a bude zažívat teplota moře vzestup. Nicméně nejedná se o nic zásadního, neboť moře je zde vhodné ke koupání po celý rok. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit pláže v Dubaji, které se pyšní vynikající čistotou a relativně velkými vlnami v určitých zátokách, které se přímo vybízí ke skákání.

Při porovnání dubna a května totiž teplota poskočí hned o tři stupně, a to na hodnotu 27 °C. Na této teplotě ale vydrží také v měsíci červnu. Ideálním jsou destinace jako je Dubaj, Abu Dhabí či Adžman.

Kromě vysoké čistoty se zde pláže a moře vyznačují také zajímavým pískem, který nepálí do nohou (nebo alespoň mě nepálil, ačkoliv bylo vedro k umření!).

Průměrné teploty moře

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
Teplota moře [°C] 20 21 22 27 31 32 33 32 31 30 28 24

Teplota moře v létě

Komu se však už tato teplota zdá poměrně vysoká, ten by se měl připravit na to, že Spojené arabské emiráty teplota moře ještě poroste. Vrchol totiž zažívá v červenci a srpnu. V prvním jmenovaném měsíci je to ještě 29 stupňů, ale v tom následujícím se v průměru přehoupne přes třicítku, a to na 32 °C. Následně ale začne Spojené arabské emiráty teplota moře opět pomalu klesat. Ale skutečně velmi pozvolna.

Teplota moře na podzim

I proto jsou i podzimní měsíce pro dovolenou jako stvoření. V září jsou totiž stále ještě vysoké teploty vzduchu, a tak moře klesne jenom na 28 stupňů. O další tři stupně poté klesne následující měsíc.

Pod hranici 25 stupňů se však dostane až v listopadu. Na jeho samotném začátku je obvykle sezona u konce, a je ideální počkat s návštěvou až na jaro, kdy se celý koloběh s celkovou teplotou opakuje.

Aktuální teplota vody

Teplota moře se dá lehce odvodit od průměrné měsíční teploty vzduchu. Slunce totiž mořskou vodu ohřívá a podle toho jaká je teplota vzduchu se ohřívá i voda.

 Teplota moře
4, 77
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty