Spojené arabské emiráty

Teplota moře

Čím jsou Spojené arabské emiráty skutečně charakteristické, to jsou !vysoké teploty!. Ty se samozřejmě netýkají pouze vzduchu jako takového, ale týkají se samozřejmě také teploty moře.

V tomto ohledu je třeba říci, že to je ke koupání stvořené každý den v rocezájezdem do SAE nikdy nic nezkazíte. Nejchladnější je Spojené arabské emiráty teplota moře v zimním období, a to od prosince do února.

Počasí v únoru

Zatímco v mnoha jiných letoviscích padá pod 15, ale i pod 10 stupňů, zde se drží na velmi příjemné teplotě, a to 23°C. Koncem února se už ale začíná velmi mírně oteplovat, a to na průměrnou hodnotu 24°C, kterou si v průměru drží ještě další dva měsíce, a to březen a duben. Následně už ale přijde oteplení mnohem výraznější. Obecně platí že teploty moře kopírují teplotu vzduchu.

Teplota vody v květnu

Jelikož právě v období dubna a května začíná turistická sezona, je jasné, že v tuto dobu zažívá a bude zažívat teplota moře vzestup. Nicméně nejedná se o nic zásadního, neboť moře je zde vhodné ke koupání po celý rok. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit pláže v Dubaji, které se pyšní vynikající čistotou a relativně velkými vlnami v určitých zátokách, které se přímo vybízí ke skákání.

Podmořské akvárium v emirátech

Podmořské akvárium v emirátech

Při porovnání dubna a května totiž teplota poskočí hned o tři stupně, a to na hodnotu 27°C. Na této teplotě ale vydrží také v měsíci červnu. Ideálním jsou destinace jako je Dubaj, Abu Dhabí či Adžman.

Kromě vysoké čistoty se zde pláže a moře vyznačují také zajímavým pískem, který nepálí do nohou (nebo alespoň mě nepálil, ačkoliv bylo vedro k umření!).

Průměrné teploty moře

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
Teplota moře [°C] 20 21 22 27 31 32 33 32 31 30 28 24

Teplota moře červenec Spojené arabské emiráty

Komu se však už tato teplota zdá poměrně vysoká, ten by se měl připravit na to, že Spojené arabské emiráty teplota moře ještě poroste. Vrchol totiž zažívá v červenci a srpnu. V prvním jmenovaném měsíci je to ještě 29 stupňů, ale v tom následujícím se v průměru přehoupne přes třicítku, a to na 32°C. Následně ale začne Spojené arabské emiráty teplota moře opět pomalu klesat. Ale skutečně velmi pozvolna.

Teplota moře na podzim

I proto jsou i podzimní měsíce pro dovolenou jako stvoření. V září jsou totiž stále ještě vysoké teploty vzduchu, a tak moře klesne jenom na 28 stupňů. O další tři stupně poté klesne následující měsíc.

Pod hranici 25 stupňů se však dostane až v listopadu. Na jeho samotném začátku je obvykle sezona u konce, a je ideální počkat s návštěvou až na jaro, kdy se celý koloběh s celkovou teplotou opakuje.

Aktuální teplota moře

… lze odvodit od teploty vzduchu:

 


Teplota moře
4, 77
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty