Spojené arabské emiráty

Ras Al Khaimah

Hlavním lákadlem emirátu Ras Al Khaimah je nejen dostatek zeleně, krásné hory, oázy, pouště a písečné pláže, ale především nedostatečně rozvinutý turismus. V posledních letech však turistický ruch velmi roste a výstavba hotelových komplexů rapidně stoupá. Proto pokud chcete dovolenou ve spíše venkovském a tradičním emirátu je ta pravá chvíle.

90 kilometrů severně vzdálený od Dubaje je pro Spojené arabské emiráty klíčový především z hlediska své polohy u Hormuzského průlivu. I díky tomu jsou historické zajímavosti emirátu Ras Al Khaimah spojeny především s námořním přepravou.

Na severní hranici byste nalezli sultanát Omán. Ras Al Khaimah má čtvrt milionu obyvatel a jeho vládnoucím šejkem je už od roku 1948 Saqr Bin Mohammad Al Qassimi. Příjmy emirátu jsou tvořeny nejen z turistického ruchu, ale podobně jako Dubaj či Abu Dhabí i z odvětí stavebnictví a zemědělství. Svým hospodářství zásobí i okolní emiráty například mramorem, který se těší v okolních horách.

Ras Al Khaimah je rozdělen na dvě oddělené části

Ras Al Khaimah je rozdělen na dvě oddělené části

Nejlevnější letenky z Prahy

Již dva roky je možné zakoupit přímé lety z Prahy do emirátu Ras Al Khaimah.

Počasí Ras Al Khaimah

Tento emirát je nejvíce zelený neboť zde prší o mnoho častěji než ve zbylých emirátech. Jinak se teplotní průměry a podnebí velmi podobají celostátnímu průměru. Podobně to má například emirát Fujairah, jeho nedaleko vzdálený soused.

Historie emirátu Ras Al Khaimah

Historicky se jedná o nejbohatší z emirátů a na své si zde přijdou milovníci arabské kultury. Důkazem je vysoké množství archeologických vykopávek. Na území emirátu Ras Al Khaimah se zachovalo přes 70 strážných věží, což vypovídá o jeho strategické poloze.

V minulosti se zde nacházel velmi důležitý obchodní přístav v kterém se také narodil mořeplavec Ibn Mádžid. Podobně jako ostatní emiráty se i Ras Al Khaimah stal součástí Spojených arabských emirátů roku 1972, když přistoupil jako poslední ze sedmi.

Umělé ostrovy Al Marjan

Nejrozmanitější, nejkrásnější a nejúrodnější – to jsou synonyma používaná v souvislosti s Ras Al Khaimah. Po stavební stránce zde naleznete obří projekty jako Mina Al Arab nebo Al Hamra Fillage s nákupním centrem.

Podobně jako Dubaj má i Ras Al Khaimah vytvořen umělý ostrov. Téměř hotový je i projekt umělého ostrova Al Marjan v tvaru mořského korálu s oblíbenými resorty Rixos Bab Al Bahr a Hiton. Teplota moře kolem ostrova je vhodná pro všechny druhy plážové zábavy.

Mapa Ras Al Khaimah


Ras Al Khaimah
3.9, 11
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty