Spojené arabské emiráty

Ras Al Khaimah

Hlavním lákadlem emirátu Ras Al Khaimah je nejen dostatek zeleně, krásné hory, oázy, pouště a písečné pláže, ale především nedostatečně rozvinutý turismus. V posledních letech však turistický ruch velmi roste a výstavba hotelových komplexů rapidně stoupá. Proto pokud chcete dovolenou ve spíše venkovském a tradičním emirátu je ta pravá chvíle.

Dovolená Ras Al Khaimah

90 kilometrů severně vzdálený od Dubaje je pro Spojené arabské emiráty klíčový především z hlediska své polohy u Hormuzského průlivu. I díky tomu jsou historické zajímavosti emirátu Ras Al Khaimah spojeny především s námořním přepravou.

Na severní hranici byste nalezli sultanát Omán. Ras Al Khaimah má čtvrt milionu obyvatel a jeho vládnoucím šejkem je už od roku 1948 Saqr Bin Mohammad Al Qassimi. Příjmy emirátu jsou tvořeny nejen z turistického ruchu, ale podobně jako Dubaj či Abu Dhabí i z odvětí stavebnictví a zemědělství. Svým hospodářství zásobí i okolní emiráty například mramorem, který se těší v okolních horách.

Od května 2017 je možné zakoupit přímé lety z Prahy do emirátu Ras Al Khaimah.

Letenky do Ras Al Khaimah << více informací.

Počasí Ras Al Khaimah

Tento emirát je nejvíce zelený neboť zde prší o mnoho častěji než ve zbylých emirátech. Jinak se teplotní průměry a podnebí velmi podobají celostátnímu průměru. Podobně to má například emirát Fujairah, jeho nedaleko vzdálený soused.

Ras Al Khaimah je rozdělen na dvě oddělené části

Ras Al Khaimah je rozdělen na dvě oddělené části

Historie emirátu Ras Al Khaimah

Historicky se jedná o nejbohatší z emirátů a na své si zde přijdou milovníci arabské kultury. Důkazem je vysoké množství archeologických vykopávek. Na území emirátu Ras Al Khaimah se zachovalo přes 70 strážných věží, což vypovídá o jeho strategické poloze. V minulosti se zde nacházel velmi důležitý obchodní přístav v kterém se také narodil mořeplavec Ibn Mádžid. Podobně jako ostatní emiráty se i Ras Al Khaimah stal součástí Spojených arabských emirátů roku 1972, když přistoupil jako poslední ze sedmi.

Umělé ostrovy Al Marjan

Nejrozmanitější, nejkrásnější a nejúrodnější – to jsou synonyma používaná v souvislosti s Ras Al Khaimah. Po stavební stránce zde naleznete megaprojekty jako Mina Al Arab nebo Al Hamra Fillage s nákupním centrem. Podobně jako Dubaj má i Ras Al Khaimah vytvořen umělý ostrov. Téměř hotový je i projekt umělého ostrova Al Marjan v tvaru mořského korálu s oblíbenými resorty Rixos Bab Al Bahr a Hiton. Teplota moře kolem ostrova je vhodná pro všechny druhy plážové zábavy.

Aktuální počasí Ras Al Khaimah

[forecast location=“United Arab Emirates“ caption=“Online počasí na 7 dní“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“date(‚m/d/Y‘)“ highlow=’%%high%%°/%%low%%°‘ numdays=“7″ iconset=“Incredible“ class=“css_table_class“ cache=“false“ width=“100%“]

Mapa Ras Al Khaimah


Ras Al Khaimah
3.9, 11
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty