Spojené arabské emiráty

Počasie Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty sa nachádzajú v juhozápadnej Ázii. Sú fascinujúce najmä tým, že každé mesto, ktoré ich tvoria, majú rozdielne teploty, ale veľké výkyvy tam zasa nie sú a preto sem uvedieme približné teploty, ktoré budú špecifické pre každé mesto Spojených arabských emirátov.

Dlhodobé priemery

 • Január – v januári sa ľudia zvyknú obliekať čo najteplejšie, pretože počasie je mimoriadne nepriaznivé a chladné – teraz vravíme o Slovensku. V Spojených arabských emirátoch nič také potrebovať nebudete. V januári je tu väčšinou nad 20°C. Jediné, čo pod túto teplotu klesne, je teplota vody, ktorá tu v tomto mesiaci má výnimočne 18°C.
 • Február – príjemný február si vychutnáte aj v Spojených arabských emirátoch a čo sa týka vzduchu až v teplotných výškach 26°C. Do vody sa vo februári vôbec nemusíte báť ísť, pretože tu na Vás tento mesiac čaká voda o teplote 23°C!
 • Marec – v marci teploty začínajú prudko stúpať a zastavia sa až v auguste, kedy už pomaly, ale určite klesajú. Aj keď sme len v marci, teploty sú tu na tento mesiac naozaj extrémne a pre niektorých dokonca nebezpečné. Preto je potrebné sa chrániť a ak sa o ochrane chcete dozvedieť viac, čítajte ďalej.
 • Apríl – mesiac, v ktorom sú teploty neuveriteľné. Berieme do úvahy, že je to len štvrtý mesiac v roku, no ľudia majú problém vydržať to teplo v tieni, kde to ešte na slnku, ale nájdu sa aj takí. 30°C je veľmi slušná teplota, aj keď tu zvykne byť ešte teplejšie. No a na vodu sa v apríli teší asi väčšina, keďže tá práve teraz dosahuje príjemne teplé teploty.
 • Máj – nič pre slabšie organizmy, pretože v máji tu vládnu 38°C teploty, čo je najmä pre ľudí, ktorí na to nie sú zvyknutí, viac ako dosť! Obyvatelia majú čo robiť, aby vydržali…
  Jún – jún je naozaj extrém! 40°C málokto vydrží. A to nehovoriac o vode, ktorá tu v tomto období dosahuje nádherných 28°C.
 • Júl – a máme tu vrchol vysokých teplôt v Spojených arabských emirátoch! Posledný najhorúcejší mesiac v roku. Vo vode, ktorá vtedy dosahuje rovných 30°C nebudete mať problém, ale na brehu bude mať väčšina problém… Ak sa rozhodnete navštíviť tento štát v júli, pripravte sa na to, že sa poriadne zapotíte, pretože na 43°C je už vážne čo povedať.
 • August – teploty začínajú klesať, ale vonku je stále horúco, pretože teploty zvyknú v auguste klesnúť len o 1°C, čo nie je žiadna sláva. August nám dáva len akoby znamenie, že sa môžeme začať pomaly tešiť na prijateľné teplo.
 • September – a je to tu! Práve vtedy, keď na Slovensku začína ľuďom práca a deťom škola, teploty klesajú na rovných 40°C, čiže to isté ako v júni.
 • Október – pre niektorých chvalabohu, pre iných zasa bohužiaľ. Pri 37°C sa nájdu ľudia, ktorí majú problém vydržať, ale už sa vedia nájsť aj takí, ktorí sa tešia, že sa to vydržať oproti 43°C dá bez akýchkoľvek problémov.
 • November – Slováci zažívajú prvé teploty pod 10°C, no tu sa tešia z nádherných 32°C, ktoré si sem chodia užívať aj ľudia z iných krajín. November je ideálny mesiac na dovolenky.
 • December – tu sa zasa môžete stretnúť s prudkým poklesom teplôt a to až na úroveň 26°C a zrážkami. Ale voda Vás nesklame ani v decembri a bude ohriata na 25°C, čo je na december slušná teplota aj pri náhlych zmenách počasia.

Pokračovat na počasie v Dubaji

Nezabúdajte, že slnko tu je oveľa teplejšie a preto by ste sa nemali zabudnúť chrániť prípravkami s ochranným UV faktorom a taktiež nesmiete zabúdať na slnečné okuliare, ktoré by mali byť čo najkvalitnejšie, lebo predsa, ide tu o Váš zrak, ktorý je veľmi dôležitý a ak si ho raz poškodíte, už to nikdy nebude také, ako predtým.

Na základe týchto výpočtov Vám vieme v krátkosti zhrnúť, aké obdobia sú najviac a najmenej vhodné na dovolenku. Pre ľudí, ktorí vysoké teploty nezvládajú veľmi ľahko, máme zlú správu. Na dovolenku v Spojených arabských emirátoch v lete (cez letné prázdniny) môžete zabudnúť, lebo tu s tým majú problémy aj dlhoroční obyvatelia tohto štátu, ktorí si na to síce zvykli, ale problém je ten, že vysoké teploty tu stúpajú príliš veľkou rýchlosťou a nie je možné, aby ste si na to zvykli zo dňa na deň.

Zasa na druhej strane tu sú aj mesiace, ktoré nie sú vôbec hrozné a pritom teplé. Medzi tieto sa riadia december, január a február, kedy teploty vo väčšine prípadov nepresiahnu 30°C, ale vtedy sa tu môžete stretnúť aj s miernymi zrážkami. Vždy berte do úvahy svoje zdravie a konajte tak, aby ste na dovolenke boli čo najspokojnejší, pretože o tom dovolenka práve je!

Počasie: Mesačné teploty

Priemerné teploty vzduchu (°C) Priemerné teploty mora (°C)
Január 19 21
Február 20 19
Marec 23 19
Apríl 28 19
Máj 32 21
Jún 34 23
Júl 36 24
August 37 23
September 34 23
Október 30 22
November 26 23
December 22 19

Počasie Spojené arabské emiráty
5, 2
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty