Spojené arabské emiráty

Počasie Dubaj

Keďže je Dubaj súčasťou Spojených arabských emirátov, teploty Dubaja nebudú veľmi rozdielne od priemerných teplôt tohto štátu.

Zima | Jar | Léto | Jeseň

Hoci je táto krajina jednou z najbohatších na svete z dôvodu ťažby ropy, teploty sú tu väčšinou veľmi vysoké. Svedčí o tom aj fakt, že teploty nedosiahnu menej ako 20°C. Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Zima

 • December – z chladných mesiacov ten najteplejší. Tak, ako teploty rýchlo stúpali, teraz naopak, rýchlo klesajú. Ale pre Slovákov to je oproti slovenskému decembru raj. Na Slovensku môžete o 26°C vonku len snívať. A taktiež aj o vode, ktorá je u nás v decembri zmrznutá na ľad. V Dubaji má voda skvelých 25°C a čo sa týka zrážok, zvykne napadať asi 6 mm.
 • Január – veľmi príjemný mesiac, kedy nie je ani veľmi chladno a ani príliš teplo. V januári tu zvykne byť 24°C, no občas sem zavítajú aj zhruba 18 mm zrážky. Voda má nádhernú teplotu 23°C, čo je skoro na rovnakej úrovni ako vzduch.
 • Február – v porovnaní s januárom teplota ovzdušia stúpa o 1°C, teplota vody o 1°C klesá. Zrážky sa tiež môžu vyskytnúť, ale budú dosahovať maximálne 4 mm.

Jar

 • Marec – od marca tu nezvykne pršať a to až do októbra, čo je veľkou výhodou najmä počas letných prázdnin. Môžete si užiť dovolenku naplno pod príjemným slnkom. Zato sa pripravte na prvé začínajúce extrémy, kedy teplota dosahuje 27°C!
 • Apríl – a je to tu! V apríli sa pripravte na 30°C teploty a to nehovoriac o vode, ktorá Vás neochladí tak rýchlo ako predpokladáte, pretože v jej prípade zostáva teplá rovnako ako v januári.
 • Máj – oprášte klobúky, vyčistite slnečné okuliare a natrite sa ochranným krémom, pretože 33°C nie je žiadna sranda! Voda nebude taktiež studená, nakoľko v nej môžete pocítiť až 26°C.

Léto

 • Jún – ovzdušie sa naďalej teplotne hýbe vpred, no voda stúpne len o 1°C. Jún v Dubaji je na to podobne ako júl/august na Slovensku, čo znamená, že teploty sa pohybujú okolo 35°C.
 • Júl – a máme tu hneď po auguste druhý najteplejší mesiac v roku, kedy sú maximálne teploty ovzdušia zhruba 37°C. Ak sem pôjdete v tomto mesiaci najmä za plávaním, máte sa na čo tešiť! 29°C vo vode ešte žiaden plavec nikdy neodmietol.
 • August – najhorúcejší mesiac v roku. Nesmiete zabudnúť najmä na pitný režim, pretože práve v tomto mesiaci tu majú sanitky najčastejšie výjazdy v roku a to z dôvodu dehydratácie! Dehydratácia tu hrozí kvôli vysokým teplotám, ktoré sa pohybujú okolo 39 °C, čiže august je na tom skoro rovnako ako júl, ale predsa je ten rozdiel dosť cítiť. Taktiež v auguste dosahuje najvyššiu teplotu aj voda a to až 32°C.

Jeseň

 • September – september je teplotne skôr taký mix júna a júla, pretože tu väčšinou teploty ovzdušia dosiahnu presne 36°C, čo je práve prechod z júna na júl, no v tomto prípade z extrémnych horúčav do príjemného tepla.
 • Október – po dlhej dobe konečne zrážky a to až 16 mm. Zrážky dokážu aspoň o niečo znížiť teplotu a vážne to pomôže. 32°C je už celkom prijateľná teplota ovzdušia a o vode tiež vieme svoje. Tá sa zasa ochladí na príjemných 27°C, čo sa už tiež dá vydržať.
 • November – voči októbru žiadna sláva, ale predsa. Tento mesiac sa lúči s teplotami nad 30°C, ale nebojte sa, extrémna zima Vás v Dubaji a celkovo v Spojených arabských emirátoch nepostretne ani v tom najhoršom prípade. Zrážky pribúdajú na 21 mm a voda tu teplotne voči októbru o 1°C stúpne.

Nakoniec Vám chceme stručne zhrnúť, v akých mesiacoch je dovolenka v Dubaji najvhodnejšia a v akých zasa menej vhodná alebo nevhodná. Keďže je Dubaj súčasťou Spojených arabských emirátov, platia tu tie isté podmienky ako v celom tomto štáte. Na dovolenku v Spojených arabských emirátoch v lete asi budete musieť zabudnúť, lebo tu s tým majú problémy aj dlhoroční obyvatelia tohto štátu. Dokonca aj ľudia, ktorí sú na takéto teploty zvyknutí, by tu mali určite problémy, nakoľko v Dubaji stúpajú teploty veľmi rýchlo a organizmus takú náhlu zmenu nemusí vydržať. Počasie ve Spojených arabských emirátoch

Príjemné mesiace v Dubaji sú najmä december, január, február a sčasti aj marec, kedy teploty vo väčšine prípadov nepresahujú 30°C a kedy sa tu môžete stretnúť aj s miernymi zrážkami, ktoré teplotu ešte viac pohltia. Hlavne majte na pamäti vždy svoje zdravie a dopredu si premyslite, čo robiť, aby ste na dovolenke boli čo najspokojnejší, pretože práve za tým tam idete!

Tabuľka počasie: teploty

Priemerné teploty vzduchu (°C) Priemerné teploty mora (°C)
Január 19 21
Február 20 19
Marec 23 19
Apríl 28 19
Máj 32 21
Jún 34 23
Júl 36 24
August 37 23
September 34 23
Október 30 22
November 26 23
December 22 19

Počasie Dubaj
5, 5
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty