Spojené arabské emiráty

Počasí leden

Leden je nejchladnějším měsícem, který do Spojených arabských emirátů přináší průměrné teploty kolem 20°C. Denní průměrné maximální teploty se pohybují kolem 24 °C s tím, že výjimečně může být až 28 °C. Denní teploty jsou obvykle 15°C, ale klesnout v extrémech mohou i k 12 °C.

Podrobnosti o podnebí

Slunce zde průměrně svítí 8 hodin, každý lednový den (stejně jako v prosinci a únoru). Nejkratším dnem je 1. leden a nejdelší naopak 31. leden. Obloha je pokryta mraky jen z 25%, což je velmi málo. Průměrně zde je 6 deštivých dnů z celého měsíce (to neznamená, že celé ty dny bude v kuse pršet, ale že se v těchto dnech může objevit déšť). Vánek zde vane jen velmi pomalu a dosahuje rychlostí do 5 km/hod.

Sečteno a podtrženo, leden je jedním z nejvhodnějších měsíců k návštěvě pro nás z České republiky. Je dostatečně teplý na opalování a občasné vykoupání, zároveň je zde možné si projít všechna zajímavá místa. Průměrná teplota moře je 21°C. Osobně jsem zde byl v srpnu, kdy se teploty moře pohybují kolem 32 °C, a vůbec se zde nedalo přežít!

  • nejvyšší teploty v lednu: 24 °C
  • nejnižší denní teploty v lednu: 12 °C
  • srážky: 10 mm
  • nejnižší doba slunečního svitu v roce: 9 hodin
  • teplota moře 22 °C

Recenze cestovatelky

Jane z Austrálie píše: „Poslední dva roky jsem navštívila Dubaj právě v lednu a mohu vřele doporučit. Sice si nemyslím, že teplota moře je tak dobrá aby se v ní dalo koupat každý den, ale velká část návštěvníků z Evropy a Ruska se koupalo bez problémů. Mnoho hotelových bazénů je vyhřívaných, takže má koupání jiný rozměr (voda teplá, vzduch chladný). Začátek ledna je spíše teplejší a i když nastane chladnější počasí rozhodně to není na šálu a rukavice ale spíše na mikinu ve večerních hodinách. Hlavní výhodou návštěvy emirátů v lednu je fakt, že můžete celý den chodit a trávit čas venku, na rozdíl od letních měsíců, kdy se to nedá vydržet.

 

Pokud patříte mezi odpůrce extrémních 40 °C teplot přijde Vám leden zcela ideálním měsícem. Jako vítaný benefit je navíc minimum turistů neboť se jedná o nejméně populární měsíc k návštěvě. Vlhkost ve vzduchu je téměř nulová a srážek se zde také nemusíte bát. Stejně jako v prosinci a únoru je i v lednu denní doba svitu slunce 8 hodin.

Vítr zde fouká jen lehký a příjemný. Obecně je leden uváděn jako ideální k návštěvě Dubaje stejně jako celých Spojených arabských emirátů. Teplota moře je v lednu kolem 21 °C a tak ideální ke koupání.

Počasí ve spojených arabských emirátechPočasí leden
3.8, 4
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty