Spojené arabské emiráty

Mapa

Pokud je země, která je v poslední době poměrně vyhledávanou turistickou destinací, potom to jsou SAE neboli Spojené arabské emiráty. Samozřejmě jak už napovídá samotná Spojené arabské emiráty mapa, nachází se tato země v oblasti Středního východu, konkrétně v jihozápadní Asii, a to na Arabském poloostrově.

Lokalizace

Tato poloha samozřejmě láká hlavně milovníky letních dovolených, a to díky příjemně vysokým teplotám vody v Perském zálivu. Teploty moře ve Spojených arabských emirátech je rekordní.To však není to jediné, co nám samotná mapa dokáže právě na tuto zemi prozradit.

Charakter krajiny

Stejně jako u celé řady jiných zemí, které se v této oblasti nacházejí, i zde nám mapa Spojených arabských emirátů jasně ukazuje, že celý terén daného státu je hlavně nížinatý, bez žádného výrazného pohoří.

Samozřejmě jeho větší část je pokrytá také pouští (okolí Dubaje je relativně zelené). Naopak samotné pobřeží nabídne poměrně zajímavé množství zeleně, a ta se nachází i na četných ostrovech, která Spojené arabské emiráty mapa také jasně ukazuje.

Kde leží Abu Dhabí

7 emirátů v mapě, Klik pro zvětšení

7 emirátů v mapě, Klik pro zvětšení


A právě na jednom z těchto ostrovů lze vidět i jedno velké město, kterým není žádné jiné, než právě Abu Dhabi, tedy hlavní město celé země a tedy všech emirátů. Dané ostrovy jsou samozřejmě hlavně drobnější, a nacházejí se téměř podél celého pobřeží, které nám Spojené arabské emiráty mapa může ukázat. Počasí v této oblasti je převážně saharské.

Sedm emirátů

Kromě toho však může Spojené arabské emiráty mapa ukázat také zajímavé administrativní členění, kdy se celá země skládá hned ze sedmi emirátů. Tím největším, který zabírá téměř celou zemi, je právě Abú Dhabí (informace o arabské měně). Zbývajících šest si poté dělí pouze drobné území.

Názorná mapka emirátů

Názorná mapka emirátů

Poloha Adžumal a Dubaj

Samozřejmě kromě zmíněného hlavního města může Spojené arabské emiráty mapa jasně ukázat i řadu jiných, jedno z těch největších, je jistě Adžumal, tedy sídlo mnohých místních šejků, a prestižních firem.

A právě toto město bývá i častým cílem mnohých tuzemských turistů. Mimo něj ale mohou turisté vyrazit i do celé řady dalších, a to hlavně v jeho okolí. Samozřejmě prim hraje město Dubaj o kterém se dočtete v samostatném článku.

 

Mapa Spojených arabských emirátů


Mapa
4.4, 8
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty