Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty letecky

Letecká dovolená ve Spojených arabských emirátech je stále oblíbenější. Pokud se chceme do SAE dostat co nejrychleji a nejjednodušeji, je samozřejmě ideální volbou zvolit do Spojených arabských emirátů leteckou dopravu. Ostatně právě tuto možnost dnes nabízejí snad všechny cestovní kanceláře, a to nejenom u nás, ale samozřejmě také v okolních zemích.

Odlety z Prahy, Brna a Ostravy

Cíl toho je jasný, a to hlavně rychlost a pohodlnost. Pokud tedy i vy budete chtít Spojené arabské emiráty letecky navštívit, létá se nejčastěji z Prahy. Občas se najde let například z Brna či Ostravy, ale Praha vzhledem ke své výchozí poloze jasně vede. Samozřejmě dané lety odbavují různé letecké společnosti, a to od těch standardních, po ty nízkonákladové.

Letecká společnost Emirates

Z Prahy létají přímé linky do Dubaje s luxusní leteckou společností Emirates. Na mezinárodním letišti v DubajiEmirates svou základnu (do Abú Dhabí zatím nelétá).

Pro většinu cestujících z České republiky je Dubaj pouze přestupním uzlem a pokračují dále do Asie. Emirates se může pochlubit obří leteckou flotilou, v současné době se jedná o šestou největší leteckou společnost na světě (ve smyslu přepravy cestujících).

Emirates létají z Prahy obvykle Airbusem 330 či Boeingem 777

Emirates létají z Prahy obvykle Airbusem 330 či Boeingem 777

Koupit letenku do emirátů

Plánujete-li Spojené arabské emiráty navštívit letecky , máte samozřejmě na výběr ze dvou možností. Tou první je cesta na vlastní pěst, kdy máte volbu jak konkrétní letenky, tak samozřejmě také konkrétní společnosti. Tou druhou možností je navštívit Spojené arabské emiráty letecky, ale s cestovní kanceláří – výběr zájezdů je obrovský.

Zde obvykle volbu letecké společnosti nemáte, a je třeba počítat s tím, že ve většině případů se jedná o ty nízkonákladové. Od toho se také odvíjí typ letadla, a následně i samotná rychlost a dálka samotného letu.

Doba letu do Spojených arabských emirátů

Obecně platí, že kdo chce Spojené arabské emiráty letecky navštívit, měl by počítat s délkou letu okolo 5,5 – 7 hodin. Nejčastěji se přistává na letištích buď v hlavním městě země, nebo v Dubaji. Záleží samozřejmě na konkrétní destinaci, kam se v případě dovolené s cestovní kanceláří chystáte.

Vzdušný prostor v SAE je hlídán stíhačkami

Vzdušný prostor v SAE je hlídán stíhačkami

Co můžete během letu čekat, to je minimálně jedno teplé jídlo, jelikož to je v případě delších leteckých cest naprostým standardem.

Podmínky letu do emirátů

Samozřejmě Spojené arabské emiráty letecky nabízí také nutnost počítat s váhovými limity konkrétního zavazadla. To vše ale už zjistíte z dodaných pokynů od cestovní kanceláře a společnosti, se kterou letíte. Denně je takto odbaveno z celé Evropy i několik desítek různých letů. Více informací zde…


Spojené arabské emiráty letecky
3.8, 8
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty