Spojené arabské emiráty

Letecká společnost Fly Dubaj

Informace o společnosti

FlyDubai je nízkonákladová letecká společnost, která má sídlo na Terminálu 2 – Dubai International Airport. Od jejího založení v roce 2008 rozšířila svou působnost do 85 destinací Východní Evropy, Severní a Východní Afriky, Indie a Asie. Od prosince 2014 je možné zakoupit u této společnosti letenky mezi Prahou a Dubají. Lety do těchto částí světa operuje s svojí flotilou Boeing 737 – 800 s průměrným stářím letadla 2,4 let. Letadla jsou vybavena entertainment systémem i v economy třídě. Letenky můžete zakoupit i do business třídy.

Pád Boeingu 737 v Rusku

Nedaleko hranic s Ukrajinou, u města Rostov na Donu se zřítil 19. března v ranních hodinách stroj s převážně Ruskými turisty, kteří se již těšili na návraty do svých domovů. Vraceli se z dovolené v Dubaji. Pád letadla nepřežil nikdo na palubě, celkem zemřelo 62 osob. Pravděpodobnou příčinou pádu bude kombinace špatného počasí a podvědomý tlak na posádku, která se již opakovaně pokoušela přistát.

Lety z Prahy do Dubaje – informace

Frekvence letů je poměrně častá –  čtyřikrát týdně vždy v úterý, čtvrtek, pátek a neděli. Letadla z pražského letiště odlétají podle letového řádu v 16:05 a do Dubaje přilétají v 22:00 místního času. Při zpátečním letu budete z Dubaje odlétat v 08:40 místního času a do Prahy přiletíte v 12:20.

  • Praha > Dubaj | 16:05 – 22:00 (vždy místního času!)
  • Dubaj > Praha | 08:40 – 12:20 (vždy místního času!)

Kolik stojí letenka?

Ceny začínají na částce 6.900 Kč za zpáteční letenku a je navíc možné měnit datum odletu bez poplatků za změnu (flexi fare tarif). Na lince mezi Prahou a plážemi arabského světa tak v současné době létají tři dopravci – Emirates, FlyDubai a Travel Service.

Letadlo společnosti FlyDubai

Letadlo společnosti FlyDubai

Travel Service a FlyDubai jsou nejnižší cenou letenky velmi srovnatelné.

Z mého pohledu zásadní výhodou společností Emirates a FlyDubai je entertainment system na všech sedadlech v letadel. Pro let dlouhý 5 hodin to pokládám za samozřejmost. Travel Service žádné letadlo tímto systémem opatřen nemá.

Nabídka hotelů v Dubaji.

Safety video společnosti FlyDubai


Letecká společnost Fly Dubaj
3.4, 44
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty