Spojené arabské emiráty

Letecká společnost Emirates

Letecká společnost Emirates je díky každodenním letům mezi Prahou a Dubaji známá i u nás v ČR. Od léta tohoto roku kdy na tuto linku do SAE nasadili největší letadlo na světě Airbus A380 navíc spustili silnou marketingovou brand kampaň.

Kromě toho se navíc stále více stewardů a letušek přemisťuje z českých leteckých společností právě do Emirates. Důvodem jsou častá výběrová řízení neboť Emirates mají politiku alespoň jednoho stewarda, který mluví jazykem cestujících. Takže pokud letíte z Prahy do SAE můžete se spolehnout, že v letadle bude alespoň jeden steward z personálu hovořit česky.

Historie

Letecká společnost byla založena před 31 lety v roce 1985. Dodnes se jedná o národního leteckého dopravce, který byl založen a od počátku financován vládou Spojených Arabských Emirátů. I proto byla Emirates právem kritizována za nekalé praktiky.

Z logiky věci je totiž jasné, že v počátku mohla dosáhnout rychlého růstu díky dotacím získaným z prodeje ropy. V dnešních dobách je již silně podporována z Emirates group, což je finanční skupina tvořená mnoha službami a firmami.

Největší, nejrychleji rostoucí

Velikost a úspěšnost leteckých společností lze měřit mnoha měřítky. Z hlediska počtu přepravených cestujících je Emirates na 7 příčce. Z hlediska počtu osobo-kilometrů, tedy počtu uletěných kilometrů na jednoho cestujícího je Emirates nejlepší leteckou společností na světě. Emirates Cargo je druhým největším přepravcem nákladu na světě!

Emirates je v posledních několika letech nejrychleji rostoucí leteckou společností na světě.

Aliance Emirates?

Letecké aliance jsou stále více využívány mnoha leteckými společnostmi především z důvodu ochrany proti krachu. Emirates se za celou dobu svého vzniku k žádné letecké alianci nepřipojila. Důvodem proč tak nikdy neučinila byla ztráta flexibility reagovat na změny na trhu a omezení, které vyžaduje schvalování ostatních členů v alianci. Důvodem jistě také byl fakt, že peníze pro země ropného zálivu nebyli a nejsou problém.

Letecká flotila 232 letadel, které obsluhují 136 destinací na celém světě. Počet zaměstnanců přes 58 000.


Letecká společnost Emirates
5, 3
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty