Spojené arabské emiráty

Konzulát, velvyslanectví v SAE

Příjemnou zprávou pro cestovatele do Spojených arabských emirátů je fakt, že naše země zde má své zastoupení v podobě velvyslanectví.

Na něj se můžete obrátit v případě, že se zde dostanete do jakýchkoliv vážných problémů. Tedy samozřejmě pouze těch, které jsou v jejich kompetenci. Nejobvyklejším problémem je ztráta či odcizení cestovních dokladů. V tomto případě vám české velvyslanectví za poplatek vystaví (obvykle na počkání) dočasný cestovní doklad, který slouží k návratu do vlasti.

Obrátit se na něj můžete také v případě ztráty či krádeže finanční hotovosti, v případě problému s místním zákonem. Pomůžou vám také při hospitalizaci v místní nemocnici, při vaší účasti v dopravní nehodě anebo úmrtí vašeho blízkého v zemi. Další podrobnosti o velvyslanectví v Rakousku.

Český konzulát

České konzulát najdete v Abú Dhabí, poblíž Královského paláce. Zde sídlí nově od roku 2015, kdy byla přestěhována z dřívějšího – již nevyhovujícího – místa. Své zastoupení zde má ovšem ČR již 25 let.

  • Adresa velvyslanectví: Marina Village, Villa A09, Breakwater Area, Abú Dhabí P.O.Box 27009
  • Telefon: 009712/6782800
  • Úřední hodiny: neděle – čtvrtek, 9:00 – 15:30

Svůj zastupitelský úřad mají u nás i Spojené arabské emiráty. Jejich velvyslanectví u nás sídlí na Praze 1, v Rybné ulici č. 682/14. Je zde de facto nově a můžete se na něj obrátit v případě jakýchkoliv dotazů, které na SAE budete mít (vstupní podmínky, vízová povinnost, aj.)Konzulát, velvyslanectví v SAE
4.8, 4
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty