Spojené arabské emiráty

Informace pro turisty

Pokud mluvíme o tuto zemi, máme na mysli spolek hned sedmi zemí, tedy konkrétně absolutistických monarchií. Samotný stát se nachází na Středním východě, a to konkrétně na Arabském poloostrově. Informace o Spojených arabských emirátech  zmíněné v tomto článku vám tak přiblíží jak samotnou zemi, tak i informace o tom, co v ní můžete čekat.

Nejoblíbenější destinace – Dubaj

V první řadě je třeba zmínit, že hlavním městem je Abu Dhabi, a to ačkoliv mnoho lidí považuje za hlavní město Dubaj. Pokud bychom měli shrnout všechny Spojené arabské emiráty informace, tak právě Dubaj je nejoblíbenější destinací, a najdeme zde celou řadu unikátních technologických skvostů, ale i perfektní podmínky pro turisty.

Podnebí Spojených arabských emirátů

Co je pro tuto zemi také charakteristické, to je hlavně podnebí, které je v jarních, letních a podzimních měsících především horké a suché. Shrneme-li všechny Spojené arabské emiráty informace, potom nejsou výjimkou ani teploty nad 50 stupňů Celsia – počasí v emirátech je opravdu extrémní.

Naopak v zimě je již výrazně chladněji, a také jsou zimy vlhčí. Přímo v pouštních oblastech lze poté čekat také mrazy.

Výškové budovy v emirátech jsou úchvatné

Výškové budovy v emirátech jsou úchvatné

Původní obyvatelé

Zajímavostí emirátů je to, že ačkoliv má přes 8 milionů obyvatel, pouze 25% z nich jsou ti původní. Zbytek jsou především přistěhovalci z okolních zemí. Drobní procento, a to hlavně v oblasti turistických destinací, mají samozřejmě i turisté.

Luxus a bohatství – ropa

Pokud vás budou zajímat všechny informace o Spojených arabských emirátech, potom je třeba říci, že se tato země chlubí tím, že je jednou z nejbohatších a nejluxusnějších. A to hlavně díky četným nalezištím ropy. Ostatně tento luxus můžete jako turisté potkat na každém kroku. Výhodou cestování do této země je aktuálně i to, že již byla zrušena vízová povinnost.

Dovolená v SAE?

Pokud nemáte hluboko do kapsy a nudí Vás již každoroční Turecko či Bulharsko zvolte emiráty! A tak se pro všechny budou hodit Spojené arabské emiráty informace o tom, že si zde přijde na své opravdu každý. Mísí se zde totiž velmi unikátní kosmopolitní svět, bohatá historie, moderní budovy a jiné stavby, a samozřejmě i podmínky doslova vybízející k dovolené.

Kde leží Spojené arabské emirátyInformace pro turisty
5, 1
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty