Spojené arabské emiráty

Fujairah

Z pohledu objevování podmořského světa nemá emirát Fujairah konkurenta. Zdejší břehy Ománského zálivu, který je součástí Arabského moře, které patří do Indického oceánu jsou pro potápění ideální. Nechybí zde ani minerální prameny či vodopády. Jedná se také o nejvíce hornatý ze sedmi emirátů, většina je pokryta pohořím Hajar. Ačkoliv se jedná o Spojené arabské emiráty, tak ve Fujairahu nenaleznete žádnou poušť.

Počasí Fujairah

Většinu roku je zde příjemné teplo, období od října do března je nazýváno zimním obdobím. To ovšem neznamená sníh a mráz, ale průměrné denní teploty okolo 20°C. Oproti tomu letní období přináší průměrné teploty 40°C. Pokračovat na doba letu do SAE.

Fujairah je nejmladší ze všech sedmi emirátů – rok vzniku se datuje od 1952. Od roku 1974 panuje v tomto emirátu Hamad bin Mohammed Al Sharqi.

Základní informace

Stejnojmenné hlavní město emirátu Fujairah má pomyslné dvě tváře. První je tradiční a druhá moderní, rozvíjející se. Strategická pozice přístavu má velkou výhodu díky velké hloubce umožňující kotvit zde i velké nákladní lodi.

Každý návštěvník Spojených arabských emirátů patrně navštíví takové ikony emirátů jako je Burj Al Araba a Burj Khalifa. Pokud se ale vydáte do Fujairahu, uvidíte historii a památky.

Pevnost Al Bithnah ve Fujairahu

Pevnost Al Bithnah ve Fujairahu

Proto stále roste strategický význam tohoto emirátu z pohledu mezinárodní námořní dopravy a exportu ropy z Perzského zálivu. Výhodou je vyhnutí se tak Hormuzskému průlivu, který je napůl kontrolován Iránem.

Pro nadšence historie je zde k dispozici pevnost a muzeum Fujairah. Jako ostatní emiráty má od Dubaje podobou vzdálenost 120 km.

Mapa Fujairah


Fujairah
4.2, 5
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty