Spojené arabské emiráty

Výlety v Dubaji

Jaké výlety v Dubaji jsou ty nejlepší a nejzábavnější? Mé vlastní tipy včetně doporučení od ostatních cestovatelů, kteří Dubaj již navštívili najdete v tomto článku na téma výletů přímo v Dubaji stejně tak jako v nejbližším okolí.

Klasická dubajská místa

Samozřejmostí jsou při každé návštěvě Dubaje výlety k ikonické nejvyšší budově světa – Burj Khalifě. Dále pak nesmíte vynechat Mall of the Emirates (které se nachází ihned vedle Burj Khalify). Chybět nesmí ani luxusní hotel Burj al Arab a hned vedle něj Jumeirah se stejně pojmenovanou pláží Jumeirah. U severní části pobřeží se nachází ultra luxusní přístav Dubai Marina.

Méně často navštěvované jsou (zejména díky vzdálenostem) palmové ostrovy, kterých je u pobřeží hned několik a nejlépe jsou vidět z letadla při vzletu/přistání v Dubaji. Dále již budu uvádět opravdové výlety, které nejsou přímo v centru a dostupné místním metrem, ale musíte se na ně opravdu vydat taxíkem či autobusem.

Výlet číslo 1!

Dle mého názoru je nejlepší celodenní výlet při pobytu v Dubaji po vlastní ose autobusem do Abu Dhabí. Pouze hodina jízdy jižním směrem v komfortním a klimatizovaném autobusu je velmi levný celý den dlouhý výlet na kterém navštívíte krásnou bílou mešitu šejka Zayeda.

Tip na výlet číslo 2

Návštěva světového závodního okruhu Ferrari World s mnoho atrakcemi a zábavnými raritami je určena především pro pánskou část cestovatelů. Nachází se zde například nejrychlejší horská dráha, kde v jízdě dosáhnete i rychlostí přes 230 km/hod. Je zde také obří věž, kde Vás doslova vyšlou do oblak. Najdete zde i malé muzeum Formule 1 a několik simulátorů jízdy po závodním okruhu.

Výlet do pouště

Jedním z nejčastějším výletem (který bych osobně také doporučil) je organizovaný trip do pouště za Dubají. Ceny těchto zájezdů (včetně těch od českých cestovních kanceláří) se pohybují přibližně od 1.300 Kč do 2.200 Kč. Obvykle se liší pouze ve formě, zda je s jídlem včetně nebo bez. Doporučil bych například výlet na východ slunce. U hotelu Vás nabere jeep, který Vás zaveze na pěkná vytipovaná místa s panoramatickým výhledem na východ slunce nad pouští.

Výlet na lodi

Plavba lodí zdí jistě zajímavě, v reálu jde ovšem jen o jiný pohled na panorama Dubaje. Jednoduše plujete na jachtě a sledujete pobřeží. Výlety bývají často velmi předražené a osobně bych tento tip zábavy příliš nedoporučoval.

Výlet do zahrady motýlů

Tajným tipem může být návštěva takzvané Dubai Butterfly Garden nebo-li zahrada plná motýlů. Ta se nachází přímo v Dubaji a najdete zde devět velkých pavilonů plných motýlů. Od cestovatelů je toto velmi často doporučováno a osobně mě také láká


Výlety v Dubaji
5, 1
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty