Spojené arabské emiráty

Trhy v Dubaji

Dubaj nabízí turistům obrovské množství nevšedních zážitků. Většina návštěvníků ze zahraničí si kupříkladu nenechá ujít místní trhy, které jsou vyhlášeny daleko za branami této metropole.

Tradiční trhy = Souky

Dubaj je supermoderní metropolí, ve které lze spatřit budovy, jež vypadají jako z nějakého sci-fi filmu. Jenže to ještě neznamená, že by se místní obyvatelé zcela zřekli svých tradic. O tom se koneckonců můžete sami přesvědčit zejména ve starých čtvrtích Deira a Bur Dubai, kde se mj. nacházejí i tradiční trhy. Říká se jim souky, někdy se ale můžete setkat i s českým přepisem súky. V každém případě byste neměli Dubaj opustit, aniž byste nějaké to tržiště navštívili, i kdybyste zde nakonec nic nenakoupili.

Jaké trhy v Dubaji můžete navštívit?

Pokud na nějaké to tržiště zavítáte, velmi rychle zjistíte, že zde seženete obrovské množství výrobků. Z Dubaje si tak můžete odvézt domů nejrůznější zboží. Zde se přitom alespoň ve zkratce zaměříme na pět trhů, které patří k nejzajímavějším ze všech.

  • Trh s textiliemi (Textile Souk). V bezpočtu krámku seženete nejen tradiční arabské oděvy pro muže i pro ženy, ale také pestrobarevná trička a další oblečení. Kromě toho si lze koupit i látky (např. z hedvábí či bavlny) anebo koberce.
  • Trh s kořením (Spice Souk). V Dubaji můžete nakoupit i tradiční arabské koření, které bylo velmi žádané již ve starověku. Už z dálky vás budou lákat nejrůznější vůně a vybrat si je možné z takřka nekonečných (a často neznámých) druhů koření.
  • Trh s vůněmi (Perfume Souk). Rozmanité vůně vás příjemně omámí i na dalším tržišti. Naleznete tu nejrůznější parfémy, ale také vonné oleje či tyčinky, tedy zkrátka vše, co voní. Sem tedy asi zamíří především turistky.
  • Zlatý trh (Gold Souk). Tolik zlata na jednom místě jste možná ještě nikdy neviděli. Koupit si můžete prsteny, náušnice i jiné zlatnické výrobky, které jsou mnohdy zdobeny drahými kameny. Velkým lákadlem jsou také nízké ceny.
  • Rybí trh (Fish Souk). Dubaj leží u Perského zálivu, takže není žádným překvapením, že ve městě naleznete i tržiště s rybami. Nakoupit si tu můžete známé i méně známé ryby, případně hotové pokrmy z mořských plodů.
  • Upozorňujeme: vyjma trhu s textiliemi, jenž se nachází ve čtvrti Bur Dubai, jsou všechna ostatní tržiště přítomna ve čtvrti Deira.

Jakže, vy nesmlouváte?

Své krámky mají na tržištích nejen Arabové, ale také příslušníci dalších etnik. Ať už však budete nakupovat u kohokoli, neměli byste zapomenout, že k místními koloritu neodmyslitelně patří smlouvání. To znamená, že i v případě, bude-li se vám zdát cena daného zboží přijatelná, můžete se o ní ještě dohadovat. Nejedná se přitom o žádnou neslušnost, ale právě naopak. Dalo by se dokonce říci, že pokud se nepokusíte smlouvat, většina obchodníků bude pravděpodobně zklamaná.


Trhy v Dubaji
5, 1
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty