Spojené arabské emiráty

Pouštní safari

Spojené arabské emiráty jsou v zahraničí vyhlášené především svými moderními velkoměsty. Většinu země však tvoří poušť. A právě pouštní safari u Dubaje každoročně láká miliony turistů.

Fakultativní výlety

V Dubaji naleznou turisté vše, co si jen mohou přát, neboť zde mohou obdivovat moderní budovy, spoustu světových primátů a město navíc leží přímo u Perského zálivu. Možná vás tedy překvapí, že se nedaleko nachází pouštní safari. Není však divu, neboť Spojené arabské emiráty jsou z velké části tvořeny plochou nížinou, jež je pokryta zejména pouští. Že se zde nedá nic dělat? Chyba lávky! Právě pouštní safari u Dubaje vás přesvědčí o tom, že zde můžete získat mnoho zajímavých zážitků.

Atrakce na pouštním safari

V poušti, která začíná přímo za hranicemi Dubaje, existuje řada lidských sídel, které mohou turisté navštívit a dát si zde něco k jídlu či pití (viz níže). Nejprve však ve městě nasednete do džípu, a to buď ráno, nebo odpoledne. Záleží pouze na vás. V každém případě před samotným vjezdem na poušť musí řidič nejprve vyfouknout pneumatiky, aby vozidla nezapadla do všudypřítomného písku. A pak už se vydáte vstříc rozmanitým aktivitám.

Sjíždění písečných dun v autě

Hned první zážitek na pouštním safari je velmi adrenalinový. Jedná se totiž o sjížděný písečných dun (tzv. dune bashing). Divoká projížďka sice možná nebude svědčit citlivějším žaludkům, protože se v některých chvílích může zdát, že se auto převrátí na střechu, nicméně bez této atrakce nebude návštěva pouštního safari u Dubaje nikdy úplně kompletní, neboť se nesmazatelně zapíše do vaší paměti.

Návštěva kempu

V kempech toho můžete dělat mnoho. Lze si tu dát kávu nebo čaj, samozřejmě něco k snědku z receptů tradiční arabské kuchyně, ale čekají vás i méně tradiční zážitky. Tak například se je možné vyfotit s velbloudy, anebo na tato majestátní zvířata nasednout a s pomocí vodiče obejít kemp.

Během jeho návštěvy ovšem můžete vyzkoušet i další atrakce. Lze se projet na čtyřkolkách, nechat se vyfotit v tradičními oděvu, případně se sokolem v ruce. Samozřejmě byste neměli odmítnout ani kouření vodní dýmky, jež patří k oblíbeným činnostem místních obyvatel.

Velkým zážitkem je rovněž večerní taneční vystoupení derviše, ale vychutnat si můžete rovněž umění břišní tanečnice. Ještě předtím se lze nechat tetovat hennou a samozřejmě si i nakoupit různé suvenýry. Zkrátka a dobře se tu s největší pravděpodobností nudit nebudete.

Nezapomenutelné spaní v poušti

Jak už jsme zmínili výše, do pouštního safari je možné vyrazit v různou denní dobu. Budete-li na poušti trávit odpoledne, lze si vyfotit západ slunce, tím ovšem den pravých dobrodruhů ještě nekončí. Pokud si totiž objednáte dražší balíček, můžete v poušti strávit celou noc! To je na jednu stranu nezapomenutelný zážitek, na druhou stranu obrovská vedra zřejmě zapříčiní, že se asi příliš nevyspíte. Přesto si noc v poušti nenechte ujít.

Sandboarding (v dunách na prknech)

Na závěr musíme zmínit ještě jednu aktivitu, kterou byste neměli při návštěvě pouštního safari vynechat. Jedná se o tzv. sandboarding. A podobnost názvu se snowboardingem není náhodná. Na prkně si totiž můžete vyzkoušet sjezd písečných dun. Samozřejmě nebudete dosahovat ani zdaleka takových rychlostí jako na zasněžených svazích, nicméně jde opět o velmi zajímavý zážitek.

  • Mohlo by vás zajímat: ceny se liší dle společnosti, s níž do pouštního safari vyrazíte, stejně jako podle balíčku, který si vyberete. Zaplatit tak lze jen něco málo přes 100, ale klidně také 300 či 400 dirhamů, přičemž jeden dirham vyměníte zhruba za 6 Kč. Vzhledem k tomu, že je v arabských zemích naprosto běžné smlouvání, můžete se pokusit nabízenou částku snížit.

Pouštní safari
5, 2
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty