Spojené arabské emiráty

Nákupy v Dubaji

Nakupování v obchodních centrech v Dubaji je jedním z hlavních lákadel Spojených arabských emirátů. Krásné pláže a moře, exotické arabské prostředí, výškové budovy a ultramoderní prostředí a v neposlední řadě právě obrovské luxusní nákupní střediska. Ceny v Dubaji jsou v některých případech velmi příznivé. Pojďme si představit ty nejlepší obchodní domy k nakupování.

Dubai Mall | Deira Gold Souk | Global Village | Al Fahidi Street | Centrum Karama

Dubai Mall

Nákupní centrum hned vedle nejvyšší budovy světa Burj Khalify je největším nákupním centrem (dle plochy) na světě. I to je důvodem proč je Dubai Mall vůbec nejnavštěvovanější budovou na světě (pozn. v roce 2014 byl počet návštěvníků 80 milionů).

Přijet sem nakupovat můžete taxíkem nebo červenou linkou metra na stanici Burj Khalifa, Dubai Mall. V interiérech této mega budovy najdete obří akvárium (vřele doporučuji!), 4 patra padající vodopád. hotel se 250 pokoji, 130 restaurací a kaváren, kluziště na hokej, zábavní park či naučný park.

Deira Gold Souk

Jak už název napovídá, jedná se o obchodní dům určený pro milovníky zlata. Větší výběr ze zlatých výrobků budete v Evropě těžko hledat. Zde jsou obchody luxusní i méně luxusní, kde je smlouvání o cenu na místě.

Global Village

Od konce listopadu do konce února můžete navštívit navštívit nákupní festival s atmosférou karnevalu, který se nachází na konci ulice Sheikh Mohammed bin Zayed Road. Pavilony nabízí různé zboží z celého světa u kterého se můžete v posledním týdnu festivalu těšit na razantní slevy.

Al Fahidi Street

Jelikož je Dubaj městem bez daně, je zde elektronika razantně levnější než v ostatních částech světa. Al Fahidi Street je nákupním centrem, kde najdete desítky obchodů s počítači, notebooky a další elektronikou. Při nákupu si vyžádejte potvrzení o mezinárodním užití.

Centrum Karama

Náhrada za přeplněné Dubai Mall. V obchodním centru Karama najdete dostatečný výběr z dárkových a upomínkových předmětů. Jedná se spíše o levnější obchodní centrum, kde prodávají také imitace drahých značek či značkového oblečení.

Všechny tyto nákupní střediska si můžete najít na mapě a naplánovat si trasu tak abyste navštívili třeba všechny. K přepravě bych doporučil využívat klasicky místní taxíky.

Fotografie z nakupování v DubajiNákupy v Dubaji
5, 1
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty