Spojené arabské emiráty

Měna v Dubaji

Měnou v Dubaji je Dirham se zkratkou AED. Aktuální kurz k dnešnímu dni je 6,87 Kč za 1 Dirham. Podrobné informace o cenách obecně a cenách benzínu naleznete v mých dalších článcích.

Aktuální kurz | Měna a mince | Vývoj kurzu | Fotografie

Aktuální kurz

  • 1 AED = 6,87 Kč

Měna a mince

Největší bankovkou, kterou můžete v Dubaji vlastnit má hodnotu 1.000 Dirhamů. Aktuálně má tedy hodnotu 6.870 Kč a vyskytuje se velmi ojediněle. Běžněji se setkáte s hodnotou 500, 200, 100, 50, 20, 10 a 5 Dirhamů. Velmi často budete mít také 1 Dirham, který je kovový a dělí se na menší filsy (alternativa našich haléřů). Kovové filsy jsou hodnot 50, 25, 10 a 5.

Vývoj kurzu

Dubajská měna od počátku roku 2012 průdce rostla. Tehdy byste za 1 Dirham dostali 5 Kč. Pro aktuální úroveň navštivte oficiální stránky buď české nebo dubajské. Nutno podotknout, že přesný kurz není až tak důležitý jako konkrétní směnárna kde budete své peníze měnit. Ty totiž mají poplatky, kteér se liší do té míry že lehké rozdíly v kurzu nejsou až tak důležité. Stejně tak i při výběru za bankomatu bude hlavní položkou poplatek banky a kurz který má určený Vaše banka nikoliv ta národní.

Fotografie

Měna a bankovky v DubajiMěna v Dubaji
3.7, 3
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty