Spojené arabské emiráty

Golf

Dubaj má zcela nepopíratelně punc luxusu a unikátnosti. Díky bohatým zásobám ropy zde během pouhých dvaceti let vyrostlo velkoměsto, jehož architektonické skvosty by se daly zcela bez diskuze zařadit mezi novodobé divy světa.

Vždyť kde jinde si můžete při spalujících teplotách, které stoupají až k závratným 50 °C, například zalyžovat na umělé sjezdovce? Lyžování ovšem není tím pravým sportem s puncem luxusu. Tím je totiž po celém zcela jistě světě golf. A přestože se stále nacházíme de facto v poušti, můžete si zde i navzdory tomu vychutnávat krásy tohoto sportu. Samozřejmě na udržovaném zeleném trávníku, který pokrývá ta nejlepší hřiště na celém světě!

Golfová historie již od roku 1971

Ač se to nemusí na první pohled zdát, historie golfu je v Dubaji mnohem starší, než si vůbec myslíte. První golfové hřiště zde totiž bylo postaveno již v roce 1971 – v tu dobu byl však Dubaj malým městečkem a pomyslnou oázou uprostřed pouště. Od té doby zde vyrostlo několik desítek golfových hřišť (v rámci celého emirátu), která jsou považována za nejkrásnější a nejlepší hřiště na celém světě.

Nejideálnější období pro golf? Zima!

Jelikož v Dubaji stoupá přes letní měsíce teplota klidně i přes 45 °C, oceníte nejvíce turnaj golfu v zimních měsících. V tuto dobu zde vládne stále slunečné počasí a teploty jsou oproti létu o hodně příjemnější a málokdy spadnou pod 25 °C. Není tak divu, že se sem sjíždějí nadšení golfisté z celého světa. V březnu potom můžete být svědky proslulých turnajů Omega Dubai Desert Classic – the European Tour a Omega Dubai Ladies Masters, kterých se účastní ti nejlepší světoví hráči a hráčky!

Vybavení nechte doma

Samotná golfová výbava může vážit i několik desítek kilogramů a její letecká přeprava může být někdy problematická, ale zejména velice nákladná. Z tohoto důvodu se tak více vyplatí, pokud si výbavu zapůjčíte v některém z místních klubů. Nyní vám představím alespoň dva nejvyhledávanější a nejlepší golfové kluby a jejich hřiště v celém městě.

Emirates Golf Club

Pravděpodobně nejlepší golfový klub, který můžete v Dubaji navštívit, nese jméno Emirates Golf Club. Právě tento klub je hostitelem již zmiňovaných golfových turnajů Emirates Golf Club vlastní celkem dvě hřiště, a to Majlis a Faldo. Na nich můžete prožít nezapomenutelnou hru na udržovaném zeleném trávníku, přičemž pozadím vám bude nezapomenutelná scenérie městských mrakodrapů. Druhé zmiňované hřiště oceníte zejména díky členitému terénu, ve kterém můžete najít několik vodních ploch. Zážitkem pak může být noční hraní, neboť hřiště je samozřejmě vybaveno nočním osvětlením!

Jumeirah Golf Estates

Druhý golfový klub se jmenuje Jumeirah Golf Estates a rozkládá se na ploše o rozloze 1 119 hektarů. Jedná se v podstatě o plně soběstačný areál, kde kromě dvou hřišť naleznete i rezidenční a rekreační čtvrť, ve které se samozřejmě můžete též ubytovat a relaxovat. Ač se  Jumeirah Golf Estates nachází přímo v srdci samotného Dubaje (dubajský přístav je odsud vzdálený pouhých 15 minut), budete si zde užívat překrásnou přírodu a nezapomenutelné scenérie. To vše v luxusním a moderně vybaveném zázemí. Ne nadarmo tak tento klub hostí další světový golfový turnaj, tentokrát s názvem DP World Tour.Golf
5, 2
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty