Spojené arabské emiráty

Dubai Fountain

Pokud při cestách po světě vyhledáváte opravdu jedinečné audiovizuální zážitky, určitě byste ve svém plánu neměli vynechat Spojené arabské emiráty. V této zemi u Perského zálivu se totiž mj. nachází i úctyhodná Dubai Fountain.

Kde je Dubajská fontána?

Dubaj patří mezi nejmodernější a nejluxusnější metropole světa. Nachází se ve Spojených arabských emirátech na pobřeží Perského zálivu a každoročně sem zavítá velké množství turistů z celého světa. Ti zde obdivují nejen úchvatné stavby, ale v Dubaji si lze také zalyžovat a samozřejmě lákavé jsou i rozmanité pláže. Vodní plochy ovšem můžete vidět rovněž v samotném centru města, kde se např. nachází úžasná fontána s názvem Dubai Fountain a nic podobného jen tak někde nespatříte.

  • Doporučujeme: chcete-li také vyrazit za krásami Dubaje, vězte, že v letních měsících tu panují tak obrovská horka, že je většina lidí nesnese. O počasí v metropoli SAE si koneckonců můžete přečíst více.

Seznamte se s Dubai Fountain

Jak už jsme uvedli výše, ve městě se nachází řada úctyhodných budov. Jedná se např. o Dubai Mall, tedy o největší nákupní centrum světa dle plochy (navštívit tu můžete 1 200 obchodů), případně o mrakodrap Burj Khalífa. Ten je se svými 828 metry nejvyšší budovou světa. Proč ale píšeme právě o těchto dvou stavbách? Právě u nich se totiž nachází Dubai Fountain, tedy jedna z hlavních turistických atrakcí ve městě, k níž bezpochyby zamíří každý návštěvník ze zahraničí.

Dubai Fountain tvoří „tančící“ fontány. Ačkoli se často uvádí, že se jedná o největší systém aranžovaných fontán na světě, „The Fountain“ ve filipínské Manile je přeci jen ještě o něco monumentálnější. To však této dubajské atrakci neubírá nic z její velkoleposti. Na uměle vytvořeném jezeře Burdž Chalífa totiž lze již od roku 2009 spatřit opravdu fantastické audiovizuální představení, jehož vytvoření stálo stamiliony dolarů.

Zajímavosti

Během show tryská voda až do výšky 150 metrů, přičemž se v jeden okamžik k nebi vyřítí 83 000 litrů. Dubajskou fontánu navíc osvětluje 6 6000 světel a desítky pestrobarevných projektorů. Celé představení je navíc doprovázeno hudbou, a to jak arabskými skladbami, tak známými západními interprety jako např. Michael Jackson, Whitney Houston či Elmer Bernstein. Doplňme, že se Dubai Fountain nachází v místě, kde byla dříve jen poušť a opět dokazuje bohatství této asijské země.

Program / otevírací doba

  • Kdy Dubai Fountain navštívit? Vyrazit sem můžete každý den v týdnu, a to od 13:00 do 13:30 a od 18:00 do 20:00 (o víkendu, což je období od čtvrtka do soboty, do 21:00), kdy se show koná každou půl hodinu.

Na celé představení Dubajské fountány se můžete podívat zde:Dubai Fountain
5, 1
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty