Spojené arabské emiráty

Doprava v Dubaji

Jaká funguje doprava v Dubaji? Je možné se pohybovat po Dubaji po vlastní ose jen v MHD nebo je nutné využívat taxíky a jiné způsoby přepravy? Všechny informace o přepravě se dozvíte v tomto článku. Článek se chystám ještě časem doplnit proto omluvte nějaké nepřesnosti. Děkuji

Doprava z Prahy do Dubaje

Letecky na přímých linkách se můžete do Dubaje dopravit leteckou společností FlyDubai, českou Smart Wings nebo nejvíce promovanou Emirates s letadlem Airbus A380. Ceny se pohybují od 6.600 Kč do 9.200 Kč za zpáteční letenku. S těmito leteckými společnostmi přistanete v hlavním mezinárodním letišti Dubai. Dubaj má ještě druhé letiště využívané prakticky pouze nízkonákladovou společností Wizzair (ne ovšem z Prahy). Doba letu do Dubaje se pohybuje na příjemných pěti hodinách.

Doprava z letiště do centra

Osobně jsem na mezinárodní letiště v Dubaji přiletěl v pátek (což je den volna, podobně jako my máme neděli), kdy nejezdí celé dopoledne místní metro. Jedinou možností tak bylo vzít si taxi a za smluvenou částku odjet až k hotelu. Velkou výhodou je nízká cena místní taxikářů (z důvodu levného benzínu).

Doprava po Dubaji

Jakmile se ubytujete na hotelu a budete chtít procestovat nejzajímavější místa v Dubaji využijte ideálně místní metro. Existují zde dvě linky (červená a zelená), které jedou napříč celým centrem. Dopravu metrem (jezdí nad zemí) kombinujte s taxíky, autobusem a případně i tramvají.

Městská hromadná doprava v Dubaji

Velkou výhodou Dubaje je skvělá síť hromadné dopravy. Metrem, autobusy i tramvaj Vás dostane prakticky kamkoliv a jízdné není nijak komplikované. Vystačíte si se stříbrnou kartou Nol, kterou si pořídíte za 25 AED (cca 155 Kč) a obsahuje už jízdné v hodnotě 19 AED (120 Kč). Pořízení karty Vás tedy bude prakticky stát pouze 35 Kč. Karta je následně dobíjecí a kredit si vždy můžete kontrolovat v automatech všude u vstupu do metra.

Jakou máte zkušenost s dopravou v rámci Dubaje a Spojených arabských emirátů Vy? Zanechte své zkušenosti a doporučení v diskusi pod článkem. Děkuji

Stříbrná dobíjecí karta jízdného v metru v Dubaji

Stříbrná dobíjecí karta jízdného v MHD nol


Doprava v Dubaji
5, 2
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty