Spojené arabské emiráty

Dubaj

Spojené arabské emiráty má mnoho lidí zažité jako ideální místo pro letní dovolenou. Stejně tak jsou ale spojením zajímavé historie a velkého bohatství, a také velmi unikátních staveb.

Zajímavosti | Rozcestník | Luxusní hotely | Palmové ostrovy | Historie, památky | Počasí Dubaj

V tomto ohledu nabídnou Spojené arabské emiráty Dubaj, jako to hlavní centrum těch nejzajímavějších lokalit. A ačkoliv si lidé často myslí, že právě Dubaj je hlavním městem země, není tomu tak. Hlavním městem je totiž Abú Dhabí.

Zajímavosti

V tomto ohledu je to další důkaz o tom, že Spojené arabské emiráty Dubaj dokážou veškerá hranice a možnosti posunout skutečně o velký kus kupředu, a jenom málokteré město by se dalo s touto lokalitou srovnávat. V zajímavostech se dozvíte i rarity o nejvyšších budovách Dubaje i Abú Dhabí.

Rozcestník

Luxusní hotely

Co nabídne turistům toužících po dokonalé relaxaci, to jsou ty nejmodernější hotelové komplexy, nejluxusnější nabídku služeb (All Inclusive je zde téměř povinností), a také nádherné moře a dokonalé pláže. Spojené arabské emiráty Dubaj, je tak považován za jednu z nejkrásnějších destinací na světě. Ten nejluxusnější ze všech, který je celosvětově proslavený svým tvarem je Burj Al Arab.

Palmové ostrovy

Z hlediska unikátních staveb mohou nabídnout Spojené arabské emiráty Dubaj velmi zajímavé stavby třeba v podobě uměle vybudovaných palmových ostrovů, nebo i podmořský hotel, či velmi rozsáhlý zimní areál. Ten umožňuje si i v padesátistupňovém horku bez problému zalyžovat.

Historie, památky

Zklamáni ale rozhodně nebudou ani ti, kteří touží po historii. Spojené arabské emiráty Dubaj je protkán nejenom několika zajímavými historickými čtvrtěmi, kam nezasáhla moderní zástavba, ale nabídne třeba i Dubajské muzeum, které tak dokáže odhalit historii, a poukáže na velmi rychlý vývoj.

Mešita Jumeirah

Mezi další vyhledávaná místa, která Spojené arabské emiráty Dubaj nabídne, patří mešity, a potom konkrétně Jumeirah, která je přístupná i turistům.

Turismus a ceny

Samozřejmě vzhledem k výše uvedenému je jasné, proč je právě Dubaj dokonalým místem, kam míří nejvíce turistů z celého světa. Každý den lze totiž dělat skutečně něco jiného. Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že město a služby rozhodně nejsou nijak levné.

Počasí Dubaj

Podrobně rozepsané počasí včetně teplotních grafů a extrémů naleznete v samostatném článku.

Mé fotografie z Dubaje


Dubaj
5, 3
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty