Spojené arabské emiráty

Dovolená Fujairah

Spojené arabské emiráty tvoří 7 emirátů, jedním z nich je Fujairah. Nachází se úplně na východu země až u hranic s Ománem. Díky hornatému profilu území žije většina obyvatel ve stejnojmenném hlavním městě a také je zde výrazně více dešťů než kdekoliv jinde.

Pobřeží emirátu Fujairah

Jeho 100 kilometrů dlouhé pobřeží omývá z větší části Ománský záliv, na rozdíl od ostatních emirátů, kde se vykoupete v Perském zálivu. Další výjimečností dovolené v emirátu Fujairah je celkový charakter pobřeží, to je úzké a zřetelně oddělené horským masivem.

Přístav Fujairah

Hlavní město je také největším přímořským letoviskem emirátu. Nachází se zde mezinárodní letiště a rozsáhlý přístav, který tvoří jednu ze tří částí města. Další je historická a nakonec moderní část. Místní přístav patří mezi největší v celé Arábii, nicméně slouží spíše k lodní dopravě ovoce, rybích výrobků nebo nafty než k turistickým plavbám.

Avšak nebojte se, ani o ty zde není nouze. Díky cargo dopravě můžete vyrazit na některý z trhů s ovocem, kde ochutnáte čerstvé i ty nejexotičtější dobroty. Historická část města Fujairah je soustředěna kolem pevnosti z roku 1670 a láká do celé oblasti nejvíce turistů. Místní pláže jsou pokryté jemným pískem a omývané azurovým mořem.

Khor Fakkan

Pláž Khor Fakkan

Pláž Khor Fakkan

Nicméně emirát Fudjairah to není jen hlavní město, za nejkrásnější letovisko je považováno Khor Fakkan. Zde si užijete luxusních hotelů, nádherných pláží s bělostným pískem a veškerého zázemí, které taková destinace může jen nabídnout.

Obzvlášť velký výběr je zde co do vodních sportů. To je způsobeno charakterem moře v této oblasti. Voda dosahuje mnohem větších hloubek, avšak z toho důvodu je také chladnější než v jiných oblastech.

Letovisko Dadna a pláž Al Aqah

Dalším často navštěvovaným letoviskem je Dadna. Původně rybářské městečko je uzavřeno od okolí horami. Většina turistů zde míří za vyhlášenou pláží Al Aqah, která leží v těsné blízkosti města.Dovolená Fujairah
5, 1
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty