Spojené arabské emiráty

Doba letu Praha – Dubaj

Hlavní mezinárodní letiště ve Spojených arabských emirátech jsou v Dubaji, Abú Dhabí, Sharjah, Ras Al Khaimah a Al Ain. Většina mezinárodních letů přes Emiráty míří na mezinárodní letiště v Dubaji případně v Abú Dhabí. Městu Dubaj je od Abú Dhabí vzdáleno přibližně 45 km a dopravní spojení obou měst je velmi dobře ošetřeno vlaky.

Z České republiky do Spojených arabských emirátů

Přímé lety jsou byly mezi roky 2010 – 2013 operovány národním dopravcem ČSA, který ovšem od ledna 2014 přímé lety do Abú Dhabí ukončil. Jedním z důvodů byla silná konkurence od společnosti Emirates, která posílila frekvenci letů do Dubaje.
Kromě luxusních Emirates můžete letět do Spojených arabských emirátů také se společností Travel Service, která do SAE léta pokud se vyprodá kapacita (nikoliv pravidelné linky). Další informace o dopravě letecky do SAE.

Emirates: Praha – Dubaj

Komfort na palubách společnosti Emirates, která létá do Dubaje s letadly Boeing 777 (či výjimečně A330), jistě odpovídá cenám letenek, které startují na 10.000 Kč (TV pořady, hudba, hry i filmy právě hrané v kinech). Při přistání na letišti v Dubaji se ocitnete na Terminálu 3 z kterého jezdí metro až do centra Dubajské metropole. Ta leží přímo u moře – aktuální teploty moře v SAE.

Terminál 3 patří jen společnosti Emirates

Terminál 3 patří jen společnosti Emirates

Odlet z Prahy a přílet do Dubaje

Z letiště Václava Havla Praha odlétá pravidelná linka Emirates v 15:45 pražského času a v 23:45 dubajského času již přistáváte v Dubaji. | Zajímavosti o Spojených arabských emirátech.

Doba letu a posun času

Doba letu z Prahy do Dubaje je 6 hodin.
Posun času v období léta je plus 2 hodiny a v zimním období plus 3 hodiny.


Doba letu Praha – Dubaj
4.2, 23
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty