Spojené arabské emiráty

Burj Al Arab

Pod tímto názvem se ukrývá hotel, který je postaven ve tvaru plachetnice a stal se symbolem moderní Dubaje. Jde o nejluxusnější hotel světa, který se také zasloužil o zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Stavba hotelu byla započata v roce 1994 a slavnostní otevření hotelu proběhlo v prosinci 1999. Hotel měří 321 metrů a je čtvrtým nejvyšším hotelem na světě.

Poloha hotelu

Burj Al Arab se tyčí na uměle vybudovaném ostrově, který stojí jen 280 metrů od pobřeží Perského zálivu. Budova se stala ikonou a symbolem Dubaje, stejně jako je Big Ben neodmyslitelně spjat s Londýnem a Pražský hrad s Prahou. Málokdo si dnes umí představit Dubaj bez tohoto impozantního hotelu a architektonického skvostu. Představuje ikonu Dubaje podobně jako Burj Khalifa.

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit foceni u impozantního vstupu – nachází se hned u vstupu do akvaparku. Při focení z přilehlé pláže nečekejte příliš na západ slunce, neboť to zapadá nad mořem a bylo by tedy v pozadí. Mnohem lepší jsou rána.

Jak probíhala stavba

Stabilitu hotelu zajišťují pilíře, které jsou zapuštěné 40 metrů do mořského dna. Jen toto zapuštění trvalo celé tři roky a další tři roky pak samotná stavba. Konstrukce stavby je samozřejmě ocelová, aby takový kolos vůbec udržela. Uvnitř hotelu si budete připadat, jako v jiném světě. Je zde obrovský prostor plný luxusu. Atrium hotelu je nejvyšší na světě, neboť měří neuvěřitelných 180 metrů. Pokračovat na Fujairah.

Zajímavosti o hotelu aneb cena za nocleh

Hotel měří 321 metrů a jde o čtvrtý nejvyšší hotel světa. Tento hotel má dokonce 7 hvězdiček, ani ty však nedokážou znázornit luxus, který představuje. Celkové náklady na stavbu hotelu činily 650 miliónů liber, což z něho dělá jednu z nejdražších staveb světa.

Od toho se odvíjí také cena. Jen pro zajímavost, nejnižší cena těch „obyčejnějšíchapartmánů se pohybuje kolem jednoho tisíce dolarů za noc, nejdražší (královské apartmá) se vyšplhá až na 28 tisíc dolarů.

Budova obsahuje více než 70 tisíc m³ betonu a 9 tisíc tun oceli. Nejmenší apartmá hotelu se rozkládá na ploše 169 m2, naopak to největší pokrývá plochu 780 m². Pro turisty je připraveno 202 pokojů. Informace o teplotě moře kolem Burj Al Arab.

V kuchyni tohoto luxusního hotelu vařil v jednu dobu také český kuchař David Valíček. Největší tamní specialitou je prý humr.

Hotel pro bohaté

Nejluxusnější hotel není pro obyčejné „smrtelníky“, díky astronomickým cenám láká především bohaté lidi a celebrity z celého světa.

Platí se nejen za ubytování, ale také za prohlídku hotelu. Pokud se chcete do hotelu podívat, je třeba si zajistit dopředu rezervaci v některé z restaurací nebo kaváren a uhradit předem poplatek, který poté můžete prozkoumávat. Jen pro zajímavost, průměrná večeře v podmořské restauraci vás vyjde na 230 USD. To si tedy potom člověk rozmyslí, zda se tato návštěva vyplatí, co říkáte?

Fotogalerie od Burj al Arab


Burj Al Arab
3.7, 3
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty