Spojené arabské emiráty

Bezpečnost ve Spojených arabských emirátech

Bezpečnost v Dubaji a vlastně i celých Spojených arabských emirátech je na velmi nízké úrovni, dle indexu kriminality odpovídá Dubaj hodnotě 22/100 což je srovnatelné například s Kanadou. Jinými slovy v Dubaji je nižší kriminalita než v Praze, kde má Praha na stejné stupnici 30/100.

Podrobnosti o bezpečnosti

Drobné krádeže a kapsářství se v Dubaji vyskytuje velmi zřídka. I tak se ovšem na každém rohu doporučuje nedávat těmto jevům podněty – nenechávat peněženku a ostatní cenné věci bez dozoru. Důvodem je zákon Sharia, který je silně zakořeněn v legislativě, právě díky trestům ukamenování a bičování si zde každý rozmyslí, jestli mu ten risk za jednu ukradenou peněženku stojí.

Trest smrti je zde možné ve výjimečných případech udělit! Homosexualita je zde také trestána dle zákona, nicméně cizinec zde za tento jev nikdy nebyl potrestán ani souzen.

Zajímavosti o stoupající kriminalitě

… v oblasti kyberzločinu. Od roku 2002 velmi stoupá počet útoků v oblasti informatiky. Spojené arabské emiráty patří mezi země s největším počtem útoků.

Na co si dát pozor?

Největší hrozby tedy vyplývají například z řízení automobilu v Dubaji či na cestě do Abú Dhabí. Je zde mnoho drahých automobilů a obyvatelé Dubaje jezdí často velmi rychle (a neefektivně). Doporučuje se proto spíše využívat městskou hromadnou dopravu nadzemních vlaků či taxíky.Bezpečnost ve Spojených arabských emirátech
4, 3
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty