Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty: Počasí

Spojené arabské emiráty & počasí to vždy znamená slunce a horko. Kdy je ovšem počasí v emirátech nesnesitelné a kdy je nejvhodnější doba k návštěvě SAE? Kdy tedy jet respektive letět? Více v tomto článku o podnebí podrobně.

Počasí v létěPodnebí na podzimPrůměrné teploty • Aktuální počasí

Charakter podnebí

Jelikož ale většina turistických center leží na pobřeží, je jasné, že Spojené arabské emiráty počasí bude v tomto ohledu velice podobné, což se také potvrzuje. Hlavní prioritou jsou velmi suchá léta s vysokými teplotami, a naopak sice teplé, ale velmi vlhké zimy.

Zvláště na poušti poté nejsou žádnou výjimkou ani teploty pod bodem mrazu (i v Abu Dhabí či Dubaji). Jinak se ale zimní teploty pohybují nejčastěji okolo 20 stupňů Celsia.

Počasí v létě

Samozřejmě zimní měsíce rozhodně nepatří mezi ty, kdy by turisté tuto zemi vyhledávali. V tomto ohledu je zajímá Spojené arabské emiráty počasí, které je čeká hlavně v období hlavní sezony.

  • kdy jet do SAE 1: září až prosinec
  • kdy do SAE 2: duben až červen
  • nejméně srážek: březen, listopad
  • nejvíce slunce: červen 12 h.

Abychom byly konkrétní, těch nejvyšších teplot je samozřejmě dosahováno v měsících července a srpna, a to není výjimkou ani to, že teploty dosahují hodnot okolo 50 stupňů Celsia. A to samozřejmě ve stínu.

Počasí březen

Mnohem přijatelněji je však v ostatních měsících v roce. Obecně platí, že ideální Spojené arabské emiráty počasí pro letní zájezdy začíná již v březnu, kdy nejsou výjimkou teploty dosahující 30 °C. Samozřejmě tomu odpovídá i příjemná teplota moře. Měsíc od měsíce však teploty stoupají, až na ony zmíněné vrcholy.

Podnebí na podzim

Naopak po nich začíná opět velmi pozvolné ochlazení. Zatímco v některých zemích je za konec považováno záři, Spojené arabské emiráty počasí může nabídnout to, že třicítky jsou zde i v měsíci říjnu a listopadu. To samozřejmě umožní mnohem déle těžit z turistů na dovolené, kteří do této oblasti přijedou.

Průměrné teploty

Průměrné teploty se v jednotlivých emirátech příliš neliší (všude je horko : ))

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
Teplota vzduchu [°C] 21 23 25 31 33 37 37 39 37 34 28 24
Teplota moře [°C] 20 21 22 27 31 32 33 32 31 30 28 24

Sever a jich emirátů

Velký rozdíl v počasí však znamená i konkrétní lokalita. A to jak poušť, tak samozřejmě sever nebo jih či teplota moře. Je jasné, že ty nejjižnější oblasti budou nejteplejší. Naopak chladněji poté bývá nejenom na severu, ale také na východním pobřeží, nebo v horských oblastech. Je to dáno tím, že zde  počasí ve Spojených arabských emirátech zaznamenává mnohem výraznější proudění studeného větru.

Aktuální počasí

 


Spojené arabské emiráty: Počasí
4.6, 8
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty