Spojené arabské emiráty

Adžman SAE

Pokud při hovoru někdy používáme tento název, můžeme mít na mysli nejenom toto město, ale samozřejmě také stejnojmenný emirát. V tomto ohledu je jistě třeba říci to, že Spojené arabské emiráty Adžmán je tím nejmenším emirátem, který celá země má.

Dovolená Adžman

Jeho rozloha je pouhých 260 čtverečných kilometrů, a jak bylo zmíněno, hlavním městem je město se stejným názvem. Jednou z velkých výhod tohoto emirátu je rozhodně to, že se z části nachází na pobřeží, a to Perského zálivu. A i díky tomu může být Spojené arabské emiráty Adžmán velmi oblíbeným a vyhledávaným místem, tedy lokalitou pro dovolenou.

Zájezdy do Adžmanu

Pokud bychom se na Spojené arabské emiráty Adžmán zaměřili konkrétněji, a to i s ohledem na samotné hlavní město, tak to je v současnosti tím nejvyhledávanějším místem, kam turisté míří na zájezdy. Především potom díky své historii, ale stejně jako řada dalších měst, i Adžmán se pomalu začíná kompletně modernizovat, a získává tak podobu moderního velkoměsta podobně jako Dubaj či Abú Dhabí.

Co dělat v Adžmanu

Přesto ale Adžmán ve Spojených arabských emirátech, tedy samotné město nabídne zajímavé čtvrti a zajímavá zákoutí, kde lze poznat atmosféru místního života, to nejenom ne některém z typických arabských trhů (nezaujme Vás pokud máte All Inclusive : )), ale třeba také v obchůdcích, nebo v restauraci.

Adžman při pohledu z letadla

Adžman při pohledu z letadla

S tím, jak se město vyvíjí, byla však vybudována i celá řada relaxačních zón. Mimo ně je ale oblíbenou možností výletu třeba místní loděnice, kde se staví lodě známé jako Dhows, známé po celém světě, a to pro svůj vzhled, a samozřejmě také pro svou kvalitu. Letecky se sem dopravuje nejvíce cestujících.

Ajman vs Adžman

Celá lokalita však rozhodně překvapí také přírodními krásami. Právě v tom je totiž Spojené arabské emiráty Adžmán někdy také zvaný Ajman doslova jedinečný, a to třeba v tom ohledu, že kromě nádherného místního pohoří nabídne dokonalé možnosti potápění. Samozřejmostí je v tomto ohledu dokonalý mořský život, který zaručeně nadchne. Stejně tak ale moře v emirátech nadchne svou čistotou, a kombinací s nádhernými bílými plážemi.

Mapa Adžman


Adžman SAE
5, 2
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty