Spojené arabské emiráty

Abú Dhabí

Abú Dhabí – pokud bychom měli charakterizovat toto město, tak má hned dvě velké přednosti. V první řadě se podle něho jmenuje jeden z emirátů, tedy konkrétně ten největší v této zemi.

Kde leží Abú Dhabí

Z druhého pohledu je třeba říci, že právě Spojené arabské emiráty Abú Dhabí mají jako své hlavní město, které však neleží přímo na pevnině, ale na jednom z ostrovů, které se nedaleko samotného pobřeží země nachází.

A zatímco město mělo v minulosti velmi zajímavou historii a zajímavé historické budovy, dnes Spojené arabské emiráty Abú Dhabí proměnily k nepoznání, a to hlavně pro množství skutečně moderních budov a staveb (podobně je tomu i v Dubaji).

Abú Dhabí – Starý palác

Kombinace historie s moderním světem je však znát na první pohled, jelikož i když původní výstavba stále ustupuje, přesto je k vidění. Jednu z nejvýznamnějších staveb, kterou se ve Spojených arabských emirátech, Abú Dhabí dochovalo, je takzvaný Starý palác. Je považován za jednu z nejstarších budov.

Yas Marina Circuis a Redbull Air Race

Mimo ni však je možní navštívit třeba Velkou mešitu šejka Zayeda. Ta je sice přístupná turistům, ale má na ně speciální požadavky ohledně oděvu. A právě s těmito historickými skvosty Spojené arabské emiráty Abú Dhabí snoubí třeba závodní okruh Formule 1 Yas Marina Circuit, moderní mrakodrapy, nebo konané závody Redbull Air Race (další zajímavosti). U zmíněného okruhu se mimo jiné nachází také zábavní park.

Informace o Abú Dhabí

To vše zde mohou najít lidé, toužící po poznání a zábavě. Spojené arabské emiráty Abú Dhabí je však určeno také pro všechny milovníky dovolených a odpočinku. V souvislosti s celkovou charakteristikou města je jasné, že i zde, stejně jako v Dubaji, se nacházejí četné luxusní hotely, které dokážou plně uspokojit požadavky turistů.

Dovolená Abu Dhabi

To vše je navíc kombinováno s dokonalými plážemi, a také nádherně čistým a modrým a teplým mořem. A tak není divu, že tato kombinace dokáže nadchnout turisty z celého světa, kteří sem každoročně jezdí na zájezdy.

Doprava do Abú Dhabí


Abú Dhabí
4.6, 7
Tajné nabídky zájezdů do Dubaje
Spojené arabské emiráty